ZAMEL ST-955 Electric Doorbell
- High-quality sound with adjustable volume control
- Wireless design for easy installation and flexibility
- Long operating range up to 150 meters
- Durable and weather-resistant construction
- Multiple chime options to suit your preference
Warehouse stock
Out of stock
Elstila logistikos centras
Gamybos g. 10 (parduotuvės nėra)
+370 687 57400
I - V
07:00 - 16:00
In stock
Elstila (Kaunas)
Jonavos g. 62a
+370 37 205802
I - V
08:00 - 17:00
Out of stock
Elstila (Klaipėda)
Šiaurės pr. 11
+370 46 380100
I - V
08:00 - 17:00
In stock
Elstila (Vilnius)
Geologų g. 7a
+370 5 2104888
I - V
08:00 - 17:00
- Have a question?
- Phone: +370 37 205 802
- E-mail: parduotuve@elstila.lt
- Ask Question
More info
Information from the manufacturer's website
Product features
| Degree of protection | IP20 / IP44 |
| Nominal voltage | 230 V AC |
| Color | balta |
| Dimensions | 55 x 100 x 70 mm |
| Material | plastikas |
| Bell type | belaidis skambutis |
| Operating temperature | -20° C iki +35° C |
| Volume level | 85 dB |
Similar products Similar products
-
ST-918 Electric Doorbell Reference code: 350220 In StockWireless installation for easy setup and convenience Long operating range up to 1000 feet Multiple chime options with adjustable volume levels Weather-resistant design for outdoor use Energy-efficient with low power consumption
15,64 € 18,40 € -15% -
ZAMEL ST-990 Wireless Doorbell Reference code: P028899 In StockWireless range up to 150 meters for flexible installation 36 selectable melodies with adjustable volume levels Weather-resistant design suitable for outdoor use Easy plug-and-play setup with no wiring required Low power consumption with long-lasting battery life
17,85 € 21,00 € -15%






Electronic waste collection using EPA