LEDURO 6W 4000K 220-240V G9 LED Bulb
- Energy-efficient 8W LED bulb with 800 lumens output
- Warm white light at 2700K for a cozy ambiance
- G9 base for easy installation in compatible fixtures
- Long lifespan reduces the need for frequent replacements
- Eco-friendly with low heat emission and no harmful substances
Warehouse stock
Out of stock
Elstila logistikos centras
Gamybos g. 10 (parduotuvės nėra)
+370 687 57400
I - V
07:00 - 16:00
In stock
Elstila (Kaunas)
Jonavos g. 62a
+370 37 205802
I - V
08:00 - 17:00
Out of stock
Elstila (Klaipėda)
Šiaurės pr. 11
+370 46 380100
I - V
08:00 - 17:00
Out of stock
Elstila (Vilnius)
Geologų g. 7a
+370 5 2104888
I - V
08:00 - 17:00
- Have a question?
- Phone: +370 37 205 802
- E-mail: parduotuve@elstila.lt
- Ask Question
More info
Information on the manufacturer's website
Product features
| Color rendering index | 80 |
| Service life | 25 000 val |
| Color temperature | 4000 K (šaltai balta) |
| Lamp socket | G9 |
| Nominal voltage | 220 - 240 V AC |
| Power | 6 W |
| Light angle | 280° |
| Light flux | 600 lm |
Similar products Similar products
-
LEDURO LED Bulb 6W 3000K A60 E27 220-240V Reference code: P010422 In StockEnergy-efficient 6W LED bulb with 3000K warm white light Standard A60 shape with E27 base for easy installation Operates on 220-240V, suitable for various lighting fixtures Long lifespan reduces maintenance and replacement costs Eco-friendly with low power consumption and high luminous efficacy
1,11 € 1,30 € -15% -
LEDURO 15W E27 1500lm 3000K G120 LED bulb Reference code: P032304 In StockEnergy-efficient 8W LED bulb with E14 base Equivalent to a 60W incandescent bulb Long lifespan of up to 25,000 hours Warm white light (2700K) for a cozy ambiance Instant full brightness with no warm-up time
4,68 € 5,50 € -15%






Electronic waste collection using EPA